Hratelné verze mých deskových her

V několika případech jsem našel dost času k tomu, abych vytvořil kompletní pravidla a herní komponenty, které již dovolují hru zkoušet a testovat. V několika případech se našlo dost hrdinů, kteří neváhali mé hry vyzkoušet, připomínkovat a podílet se aktivně na jejich vyladění. Případně grafické podobě. Netvrdím, že jsou ty hry dokonalé. Na to nás testovalo málo jak počtem, tak časem. Ale dají se již zahrát. Zde jsou ony hry, které mohu vzít do batohu a kdekoliv zahrát, otestovat, vyzkoušet. Opět se jedná o seznam spíš pro mě. Je na netu a nikde si ho tudíž nezaložím.

Džungle

Jakmile vstoupíš do nitra džungle, přestává být jasné, kdo je lovcem a kdo kořistí. Jednoduchá taktická hra na 15 minut, v níž se dvě skupiny lovců snaží ulovit zvířata v džungli. Role lovce a kořisti je však v neproniknutelné džungli mnohdy nejasná. Hra je primárně určena pro tři nebo pět hráčů. V současnosti se testovala pro jiný počet hráčů. A ukazuje se, že to není nutné. Úžasné herní kameny vytvořil Ciba, skvělou herní desku džungle namalovala Janča. S testováním pomohl Jeník a KSDH.

Sjezdovka

Skupina lyžařů se pouští sjezdovkou, po které pobíhají prasátka, lední medvěd a občas ze svého doupěte vystrčí hlavu Yeti. Není jednoduché projet cílem jako první. V současnosti dokončuji výrobu finální grafické verze hry. Pravidla jsou již, za přispění Michala a Draka, OK.

Symboly

Jednoduchá kapesní karetní hra, kterou můžete hrát i po půlnoci nebo na zastávce autobusu. 36 karet, jedna kostka, malinko taktizování, velká hromada náhody. 5 - 20 minut zábavy.

Šílená laboratoř

Jednoduchá karetní párty hra. Šílení vědci vyrábějí ve společné laboratoři nejdokonalejší elixír pomocí zvířecích substancí. Je tu úspěch a "Heuréka!" zvolal vítěz. Rozhodil rukama a okolní sklo se tříští. Výbuch. Ostatní jsou potřísněni svými nedokončenými elixíry. Něco se s nimi děje. "Haf! Haf!" Chovají se podivně... "Bzzzzzz.." Probíhá výroba herních komponent. Pravidla jsou již, za přispění Michala, Draka a Jeníka, OK.