TržištěOld
Zde je uveden základní ceník běžných obchodních komodit mezi dobrodruhy. Tento ceník slouží pro orientaci, těmito cenami se většinou řídí i centrální obchod v Akrimu. Dále tu je pro opravdové fajnšmekry rozšířený ceník podávající mnohem podrobnější informace o obchodním světě. Pokud se některé ceny v těchto cenících neshodují, berte základní ceník jako směrodatný, jelikož v rozšířeném ceníku nejsou případné cenové změny aktualizovány.

Základní ceník

Plátěná,vycpávaná zbroj2st
Kožená zbroj6st
Kroužková zbroj2zl
Šupinová zbroj5zl
Plátová zbroj7zl
Rytířská zbroj8zl
Jezdecký kůň4zl
Válečný kůň7zl
Zelený list(10lístků)*
Modrý racek*
Pramen síly*
Ohnivá pěst*
Hbitost*
Bariérový lektvar*
Protijed*
Jed jedna dávka(podle počtu setření)*

*ceny alchymistických výrobků závisí na cenách, které určují alchymisté.


Míry a váhy v Akrimu Old

Služby v zemích Akrimu Old

Další věcí která značně hýbe obchodem akrimu jsou samozřejmě služby a nejen ty poskytované hráči. Jako novinka se kdysi objevily služby zprostředkovávané organizátory, respektive jejich CP. Každou službu, kterou si postava přeje využít musí nahlásit před dřevárnou (včas aby stihli organizátoři reagovat). Pak na začátku dřevárny zaplatí peníze (pokud má možnost zaplatit před dřevárnou je to také možné) a organizátoři jí zprostředkují službu. Následuje seznam dostupných služeb. U každé akce je vždy včas uvedeno, které z těchto služeb jsou na této akci dostupné a lze si je tedy objednat.

Felčar :
Hráč, který si najme felčara má tyto výhody na každé dřevárně, které se účastní v době kdy má felčara najmutého. Postava nastupuje do každé dřevárny s plným počtem životů a na začátku dřevárny dostane od organizátorů lektvar rudého kříže. Felčar se dá najmout na rok za 5 zl.

Cech vrahů :
Postava si může najmout služby cechu vrahů. Pokud zaplatí, tak na příští dřevárně se objeví CP vraha či vrahů, kteří se pokusí cílovou postavu zabít, pokud neuspějí bude vrácena 1/2 zaplacených zl. Cech vrahů si účtuje 5 zl + 2x úroveň. Takže smrt postavy na 5 úrovni stojí 15 zl. A samozřejmě není jisté, že se postavě nepodaří ubránit.

Ochrana osoby :
Pokud si postava zaplatí tuto službu, má šanci se dozvědět o připravované vraždě, jejíž je cílem. Pokud postav zaplatí 5 zl, je šance (není jisté zda se podaří odhalit připravovanou vraždu), že se postav dozví, že se jí někdo pokusí zabít. To jí samozřejmě oznámí organizátoři. Ochran osoby účinkuje na jednu dřevárnu.

Výzvědná služba :
Pokud si postava zaplatí tuto službu, dozví se podrobnější informace o dřevárně. Může se dozvědět např. informace o CP, nestvůrách, pokladech či může dostat mapu, atd. Tyto informace často poskytují značnou výhodu. Stojí 5 zl na dřevárnu.

Odhalení :
Pokusil se vás někdo zavraždit ? Zabil vám někdo kamaráda ? Chcete vědět kdo to byl ? Stačí zaplatit a možná se to dozvíte. Pokud zaplatíte 5 zl + hodnota určená organizátory. Je tu šance, že se dozvíte jeho jméno. Pravděpodobnost je závislá na tom o koho jde a kolik zaplatíte.

Služba Řádu života :
Jde o službu, která vám zaručí pomoc od kněžek bohyně života. Pokud by jste během některé dřevárny zemřeli, odeberete se do chrámu života, kde oživnete a jste stále stejná postava (prostě přežijete svou vlastní smrt). Jenže cena této služby je 25 zl a je samozřejmě na jedno použití.

Pohřeb :
Pokud vaše postava zemře a měla zaplacený pohřeb, organizátoři ji vystrojí reálný pohřeb s opravdovým mnichem, vkusným symbolem víry a najmou lkající ženy. To vše za pouhý 1 zl. Jde čistě o roleplayingovou záležitost.


Zpět